BarbarHack
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BarbarHack

BarbarHack Web Sitesine Hosqeldiniz....!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Yoksulluk Nafakası Nedir?

YazarMesaj
salam9

Yoksulluk Nafakası Nedir? Empty
MesajKonu: Yoksulluk Nafakası Nedir?   Yoksulluk Nafakası Nedir? Icon_minitimePerş. Ara. 14, 2023 11:56 am

Boşanma sonrasında, kendi geçimini sağlayamayacak olan eşe ödenen nafakadır. Yoksulluk nafakası, geçici bir nafaka olup, tarafların ekonomik durumlarının güçlenmesi durumunda kaldırılma ihtimali bulunmaktadır.

İştirak Nafakası Nedir?

Boşanma sonrasında, velayeti kendisine verilmeyen eşe, çocuğun ihtiyaçlarının karşılanması için ödenen nafaka türüdür. İştirak nafakası; çocuğun ergin olmasına veya barınmaya, eğitime veya bakıma ihtiyacının ortadan kalkmasına kadar devam eden bir nafakadır.

Bursa boşanma avukatı sayesinde bu tür nafakaları alıp alamayacağınız konusunda bilgilendirmeler alabilirsiniz.

Yardım Nafakası Nedir?

Boşanma sonrasında, taraflardan birinin diğerine, geçimini sağlamaya yönelik olarak yaptığı yardımdır. Yardım nafakası, tarafların karşılıklı anlaşmaları ile belirlenebilmektedir.

Burakcanyaz.av.tr web sitesi ile taraflar boşanma avukatından yardım talep edebilirler.

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» müze nedir - nedir.com
» Vajinismus nedir?
» Stemplayer Nedir?
» Emax Diş Nedir?
» Kontakt Lens Nedir?