BarbarHack
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BarbarHack

BarbarHack Web Sitesine Hosqeldiniz....!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Yeni Baslıyanlara Msn Hack

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Yeni Baslıyanlara Msn Hack Empty
MesajKonu: Yeni Baslıyanlara Msn Hack   Yeni Baslıyanlara Msn Hack Icon_minitimeC.tesi Mart 22, 2008 12:49 pm

Hack işine yeni başlanyan bazı arkadaşlar ;

"çok basit şey" , "2 dakkalık şeydir". "ne olucak veriyim adresi sen kırarsın" diye yorumluyor..
yada at programı istersen ben kırıyım diyorlar =) hatta karşılığında bana kontor teklif edenler bile var =)

İşin aslı böyle değildir. gözlemlediğim kadarı ile daha Mail hack'e yeni adım atan arkadaşlar bunun bir programı olduğunu ve tek tıkla bu işin hallolduğunu sanıyor.. Böyle birşey şu ana kadar yoktur zaten olmazda ,eğer olduğunu düşünürsek piyasada mail kalmazdı öyle değilmi ?öyle birşeyin olması için programın messenger databese sine erişip adresi direk göstermesi lazımdır. ama böyle birşeyde mümkün değildir..

Bi aralar Piyasada dolaşan bruter Force diye nitelendirdiğimiz bazı programlar vardı ama bunlarında devri kapandı neden kapandığına geçmeden önce kısa bir bilgi verelim program hakkında. bruter Force Programı world list yardımı ile mail adresine durmadan sürekli şifre deneme girişimleri gerçekleştiren bir programdı. world list dediğimiz şey içerisinde ayrı ayrı şifre alogritimaları bulunan bir liste olarakta düşünebilirsiniz . örneyin içinde 001 , 002 , 003 v.s. v.s. daha milyonlarca kelime uzayıp giden rakamlar mevcuttu bunu program tek tek deneyip doğrusunu bulana kadar çalışıyordu. Tabi şifresi uzun olanlar yada karışık olanlar için (karışıktan kastım 2'de554'^ gibi bir şifre düşünebilirsiniz) hack 'etmeye çalışan kişinin günlerini alırdı bu deneme yolları

Hotmail bu açığı nasıl kapattı ?

hotmail yapımcıları zekalarını kullanarak şöyle bir yöntem geliştirildi ; 3 şifre denemesinden sonra resimde beliren harf dizininin istenmesi. yani aynı ip den 3 kez yalnış şifre girildiğinde 4. deneme için resimde bulunan harflerin yazılmasını istiyordu. böylece bu tür programlar resimdeki harf dizinini gerçekleştiremediğinden sonuş hüsran ile sonuçlanıyordu

e o zaman mail hack nasıl olur? diyorsanız işte bunun yöntemleri mevcuttur.

nelerdir derseniz.

bunlar;

Şifre & Gizli Soru Tahmini

Fake

Keylogger

Trojen

ve açıkların gözdesi Xss 'dir..

Kısa bir girişle minik bir bilgide verdikten sonra Sözü sizlere bırakmak isitiyorum

Gizli Soru

Gizli Soru tahmini kullanıcının şifresini sıfırlamak için yada şifresini unuttuğunda mailini kurtarması için gerekli olan bilgidir bunu siz deneme /yanılma yöntemi ile bulabilirseniz bilgilerine erişebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi vede Resimli anlatım için
Buraya'tıklayınız..

fake

fake mail kısaca hotmail in giriş sayfasının editlenmiş halidir. bunu victim 'e yedirdiğimizde ve kurbanımız şifre ve passworld 'ü ile giriş yaptığında şifreler sizin mail adresinize iletilir.Çalışan bir fakeye ulaşmak için
Buraya tıklayabilirsiniz..

keylogger

Keylogger kısaca bir virüs türüdür. Yapmanız gereken şey bilgisayar 'a kendiniz kurmanızdır. bunu trojenden ayıran farklılıkta budur. trojen i karşı tarafa yollarsınız Bağlanırsınız yada şifreLere ulaşırsınız, keylogger ile 'de kendinizin erişebildi bir bilgisayar 'a kurar ve şifreleri bir mail adresine yada bir log dosyasına kaydedilmesini seçersiniz. program klavyeden girilen her tuşu tek tek kaydeder ve istediğiniz yere yönlendirir. Flash (videolu) anlatım ile keylogger kurmayı anlattığımız başlığı ziyaret etmek için Buraya Tıklayabilirsiniz..

trojen

Trojen keylogger gibi vicim'Den gelen bilgileri bir yere iletme yada kurbana bağlanma görevini üstlenir. saldırıcağımız kişiye server Dediğimiz dosyayı açtırırız bu server dosyayı kurban 'ın bilgisayarına bulaşır ve size anlık olarak bilgilere ulaşmanızı yada bir yere yollamaya yarar.. bunun için kullanılan programlar'arasında en ünlüleri PRORAT - PROAGENT - SUB7 - NETBUS - SCHOOLBUS.'dur. Bunların arasından Prorat 'ı sizler için Flash olarak anlattık. videomuzu izlemek için buraya' tıklayınız..

XSS

Gelelim Xss dediğimiz olaya bu en iyi hack türlerinden biridir. yöntem kurbanımızın cookie dediğimiz bilgilerini çalarak kendimizinki ile değiştirerk login olmamaıza yarar..

bu yöntemi sizler için tek tek açıklayıcı bir program haline getirmiştik. içerisinde program hakkında bilgiler, Flash (videolu) açıklayıcı bir anlatım , sniffer dediğimiz cookiesleri çalmak için gerekli olan sayfayı sizler için hazırlamıştık. ayriyetten cookie bilgilerini kendinizinki ile değiştirmek için gerekli olan The Proxomitron programıda hazırladığımız programda mevcuttu...

Ama bu iyi niyetimizi kötü niyetine kullanan bazı dengesizler bizden öğrendikleri şeyle kendilerini birşey sanıyorlar kimse aslını inkar etmemelidir. ama yemek yediği kabada s...ıçmamalıdır..

SON SÖZ

unutmayınki %100 hack diye bişey kesinlike yoktur... Kişileri kandırmak için böyle yöntemler var diye çıkarılmaktadır.

Yeni Baslıyanlara Msn Hack
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» En yeni iş ilanları
» En Yeni Oyunlar - Oyunageloyna.com
» En Yeni İyi geceler Mesajları
» Yeni başlayanlara bilgiler
» Yeni Agario siteniz